Internet a informacje

Internet a informacje

Internet a informacje

Skąd ludzie czerpią wiedzę na temat tego co się dzieje w kraju i na świecie? Oczywiście z internetu. Odpowiedź wydaje się tutaj oczywista. Jeszcze do niedawna było jednak zupełnie inaczej. Dostęp do sieci przecież nie zawsze był powszechny. Kilkanaście lat temu, wiadomości ze świata i z kraju były przekazywane z pośrednictwem prasy, radia oraz telewizacji. Trzeba jasno przyznać, że w celu uzyskania informacji, należało troszkę poczekać. W końcu prasa była wydawana codziennie, a programy informacyjne puszczano z dwa, maksymalnie trzy razy dziennie. Internet a informacje.

Dzisiaj jest natomiast zupełnie inaczej. Wiadomości są aktualizowane praktycznie z chwili na chwilę. Jeśli dzieje się coś ważnego na świecie, w kraju, to dowiadujemy się o tym w ciągu kilku minut. Możemy śmiało przyznać, że jest to zasługa internetu. Właśnie na portalach informacyjnych wiadomości są przekazywane z chwili na chwilę. Warto też zauważyć, że podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi prasę, radio i telewizję.

Jak to możliwe? Otóż wszystkie te środki przekazu posiadają swoje witryny internetowe, które są aktualizowane na bieżąco. W radiu w razie ważnych wydarzeń, informacje są podawane natychmiastowe. W telewizji co prawda różnie bywa, ale większość stacji przywiązuje do tego, coraz większą wagę. Większość osób i tak jednak na bieżąco jest dzięki wiadomościom podawanych w sieci. Czy poprzez to sieć posiada jakąś znaczącą przewagę nad pozostałymi mediami? Obecnie już zdecydowanie tak.

Przecież dostęp do Internetu jest powszechny, a niemal każda osoba ma dostęp do niego za pośrednictwem różnych urządzeń mobilnych.

Zobacz stronę autora: Dobry trener personalny